מחיקת רישום פלילי ללא הרשעה

אזרחים רבים שמתי שהוא במהלך חייהם נחקרו או הואשמו בעניין של דין פלילי, סוחבים אחריהם רישום פלילי גם לאחר שהורשעו או לא הורשעו. הרישום הפלילי נשמר במשטרה במשך שנים רבות ובמהלך החיים עשוי להוות מגבלה בעת קבלה לעבודה, קבלה ללימודים, קבלה לצבא ואפילו בהוצאת ויזה לחו"ל. מדובר על אות קין שהולכת עם האדם ומפריעה למהלך התקין של חייו גם אחרי שנסגר התיק וגם אם הוא נסגר מחוסר ראיות, חוסר אשמה וללא הרשעה. על מנת להיפטר מאות קין זו, צריך האדם לבקש מחיקת רישום פלילי. בעניין זה חשוב להיעזר בעורך דין פלילי, שכן מדובר בפרוצדורה המתנהלת מול נשיא המדינה ושר המשפטים.

מהם התנאים למחיקת רישום פלילי?

מחיקת רישום פלילי היא למעשה בקשת חנינה מהנשיא. החנינה היא למחיקת הרישום או קיצור ההתיישנות שלו. בקשת החנינה נבחנת בלשכת הנשיא ועל ידי צוות של המחלקה המשפטית במשרד המשפטים ונלקחים בחשבון הפרמטרים של כמות הרישומים שהיו לאותו אדם, כמה זמן עבר מהאירוע, מהות העבירה או העבירות ונבחנת גם המלצת המשטרה וצרכיה ברישום הפלילי עבור אותו אדם. בקשה למחיקת רישום פלילי צריכה להגיע עם נימוקים מפורטים לכך שכדאי לאשר את מחיקת הרישום. נימוקים בצורה מקצועית מומלץ וכדאי לבצע בעזרת עורך דין פלילי שמכיר היטב את המשפט הפלילי ואת פרוצדורת החנינה.

איך סוגרים רישום משטרתי?

הרישום המשטרתי הוא סוג רישום נוסף שנמצא במאגרי המידע של המשטרה. מדובר על תיקים שלא הגיעו להליך משפטי ואין בהם הרשעה, אך הם מהווים רישום לכל דבר וגם הם מהווים אות קין שכדאי לסגור. מחיקה של רישום משטרתי מתבצעת על ידי בקשה למדור מידע פלילי. עורך דין פלילי שמבין היטב בתחום הוא ללא ספק האדם שיוכל לעזור לכם כאשר יש לסגור רישום משטרתי. יש להבין היטב את החוקים בנושא ולדעת כיצד לבצע את הפרוצדורה בצורה הטובה ביותר וללא סיבוכים, בירוקרטיות וזמן רב. לתיק המשטרתי בין אם מדובר ברישום פלילי או רישום משטרתי יש משמעות שלילית בחיי האדם ולכן יש לטפל בזה כמה שיותר מהר ובצורה מקצועית.

למה מומלץ להיעזר בעורך דין פלילי מאזורכם?

כאשר נעזרים בעורך דין פלילי בכל עניין שהוא וגם כאשר יש לסגור רישום פלילי, מומלץ להיעזר בעורך דין מאזורכם. התייעצות עם עורך דין וקבלת עזרה עד למחיקת הרישום מצריכים מספר פגישות. אם אתם נמצאים בטווח מספיק קרוב לעורך הדין, יהיה לכם קל להגיע אליו ולבצע את הפגישות במהירות ובצורה מיטבית. אצלנו במשרד עורך דין שלומי הכוהן, מחכים לכם מיטב עורכי הדין בתחום הפלילי שיוכלו לעזור לכם בתחום זה וגם בנושאים פליליים נוספים. צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם ולייעץ באופן מקצועי ויעיל עד לפתרון הבעיה.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות. עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם

הצטרפו אלינו