הפניה לעורך דין פלילי הינה צורך שיכול להתעורר במגוון סיטואציות ומציאת עורך דין נכון יכולה בהחלט לחסוך תשלום מחיר כבד. שיחת יעוץ בזמן הנכון תאפשר למנוע טעויות ואף להמנע ממאסר בבית סוהר.
כחלק משמירה על הסדר בחברה, ישנם חוקים רבים אשר נדרש להצמד אליהם ולא להפרם. מכך משתמע כמובן, שאדם העובר על חוקים ועבירות המסכנים או פוגעים בחברה או אדם אחר, רכוש ועוד, יצטרך לתת את הדין בפני גורמי החוק המוסמכים הרלוונטיים.
המשפט הפלילי עוסק בעבירות ״עשה ואל תעשה״ של אדם או אנשים כלפי אנשים אחרים. לכל אדם בחברה, ישנם חובות וזכויות בין אם נמצא בצד הפוגע או הנפגע. עבירות רבות נכנסות להגדרת המשפט הפלילי, כגון עבירות רכוש (גניבה מאדם אחר), תקיפות, נשק, עבירות מין וסמים, סחיטה ואיומים, אלימות במשפחה ומעשים מגונים כנגד אדם אחר. מדובר בעבירות עם השלכות שיכולות להיות קשות ובכל מקרה, חשוב להבין שישנם חוקים המגנים על כולנו ורצוי מאוד לדעת להשתמש בזכויות והחוקים העומדים לצדנו על מנת לתבוע את הצד הפוגע כך שיתן את הדין למעשיו החמורים.
הצורך במציאת עורך דין פלילי מתאים
בנקודה זו כאמור, מתעורר הצורך במציאת איש או אשת מקצוע המתמחים בתחום שהינם בעלי השכלה מתאימה, ניסיון ומוניטין וכן כאלו שמשרדם ממוקם בקרבה גאוגרפית מספקת על מנת לאפשר את מספר הפגישות שתזדקקו להן ובצורה נוחה ויעילה וזמינות מירבית במקרים דחופים. כך, מומלץ לבחור עורך דין פלילי שמשרדו ממוקם בהרצליה או עורך דין פלילי שמשרדו ממוקדם בתל אביב למשל אם מוקד חייכם מתקיים במרכז הארץ.
כל הקשור לתחום הפלילי הינו בעל מורכבת רבה ביותר, צדדים אשר מעורבים בתביעה בהמון מקרים יתארו את שהתרחש בצורות שונות לחלוטין ועל כן, תדרשו להציג בפני הגורם המוסמך, עורך הדין הפלילי, את העובדות וכן לצרף סימוכין עד מידת האפשר על מנת להציג את התמונה המלאה. אם הינכם הצד הנפגע והצד התובע למשל, עורך הדין יוכל לחוות דעתו באם יש בידיכם עילה לתביעה ויבין ילד אתכם את מטרת הגשת התביעה עצמה למעשה. הדברים חייבים להיות מוגדרים בצורה המדויקת ביותר ויש להחליט האם מטרת התביעה למשל הינה פיצוי כספי או לחילופין הוצאת הצדק לאור.
איך לבחור עורך דין פלילי?
להגיע לעורך דין שיתאים לכם בצורה הטובה ביותר אינה משימה פשוטה. השוק תחרותי ביותר ויש להתמקד במספר נקודות חשובות: מקצועיות, ניסיון ומספר שנות ותק בתחום כמובן, המלצות ואמינות ללא פשרות יהיו חלק חלק מאותן נקודות.
ללא הבדל בנוגע לצד בו הנכם נמצאים, הפוגע או הנפגע, התובע או הנתבע, המטרה הראשונה היא למצוא את עורך הדין הפלילי שיעמוד בכל הקריטריונים שפורטו ויסייע לכם בצורה המושלמת ביותר. אין זו חובה כלל, על אף נטייה זו הצוברת תאוצה, לפנות לעורך הדין אשר גובה את שכר הטרחה הגבוה ביותר. התמקדו בקטריונים בעלי חשיבות מרכזית: עורך דין פלילי מוביל בתחומו, מקצועי ובעל ידע והבנה משמעותיים שייצגו אתכם בצורה המדויקת והמכובדת ביותר.
אם הנכם עומדים בפני חקירה פלילית או כתב אישום, כלומר הנכם הצד הפוגע והנתבע, רצוי לבחור כמובן מומחה בתחום הפלילי שעוסק בתחום המדויק וכך,  יהיה איש המקצוע בקיא ביותר בהלכות המשפטיות, בעל הכרות עם הגורמים המעורבים בהליכים וייצג אתכם בצורה היעילה ביותר מול בית המשפט והרשויות ותזכו להגנה המשפטית הטובה ביותר שנחוצה לכם כל כך.
חשוב שעורך הדין הפלילי יהיה סבלני ואדיב, במיוחד במקרים בהם הנכם חשודים בעבירה פלילית ומצוים בלחץ ומתח רבים. פרמטר נוסף וחשוב ביותר הינו הזמינות. איש מקצוע שאינו עמוס יתר על המידה. ישנם מקרים דחופים כמו הזמנה לחקירה או יצוג בהליכי מעצר בהם עורך הדין נדרש להגיב במהירות על מנת לסייע ועל כן, זמינות וקרבה גאורגרפית עשוים להפוך לאלמנט קריטי מיני רבים בבחירת יצוג משפטי הולם.
חשיבות תפקודו של עורך דין פלילי
לסיכום: על מנת לבחור עורך דין פלילי בצורה הטובה ביותר, מומלץ להתחשב בגורמים רבים וביניהם, עורך דין עם תשוקה לחוק וצדק, עורך דין בעל המומחיות הנכונה, איש מקצוע היוצר תקשורת בריאה ותחושת בטחון אצל הלקוח, המלצות, זמינות מירבית, ניסיון ושירותיות, איש מקצוע בעל בטחון באולם בית המשפט ובעיקר, יש לסמוך על האינטואיציה שלכם לדיוק הבחירה.
חשיבות תפקידו של עורך דין פלילי בהליך משפטי הינה מכרעת. מקצועיות עורך הדין הפלילי תוכל לסייע להשגת התוצאה הטובה ביותר, באם הינכם הצד הנפגע ולקבל את הצדק ו/או הפיצויים או הצד הפוגע, כאשר בסיטואציה זו עורך הדין הפלילי יראה לנגד עיניו את מטרת העל, להוציא את הנאשם מהמשפט ללא אישום או עם ענישה מינימלית המתאפשרת בחוק.
מקצועיות, זמינות, יחס אישי ורצון לעזור

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות. עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם

הצטרפו אלינו