המרחב הווירטואלי שאנו חיים בו כיום הביא ליצירה של תחום עבירות חדש הנקרא עבירות סייבר. מדובר על פשעים המתרחשים במחשב, במדיה, בטלפונים הניידים ובכל מה שמחובר לרשת האינטרנט ומאפשר מידע וקבלת נתונים. יש המון סוגים של עבירות סייבר, כאשר אנשים כלל לא מודעים לחלק מהן ופתאום הם מוצאים עצמם מואשמים. במצב כזה יש ללא ספק להיעזר בעורך דין העוסק בעבירות סייבר. במאמר הבא נסביר את סוגי העבירות השונות.

פשעים המתרחשים בזירת המחשב

המחשב נחשב לאמצעי שדרכו ניתן לבצע עבירות. יש עבירות שנעשות במחשב עצמו. לעבירות אלו יש חוקים מסוימים שלהם יש עונשים מותאמים. עבירות מחשב נוספות הן עבירות שבהן המחשב הוא האמצעי לעבירה. באמצעות המחשב מקיימים זיוף של מסמכים, הונאות בכרטיסי אשראי, הימורים, פרסום חומרי תועבה, הטרדות למיניהן ועוד. לכל עבירה כזו יש את החוקים כנגדה והם כתובים בחוק.

עבירות העוברות על חוק הגנת הפרטיות

במדינת ישראל הזכות לפרטיות היא חוק יסוד. כאשר יש פגיעה בזכות לפרטיות, יש כאן מעבר על החוק. במקרה של עבירות סייבר, אלו יכולות להיות הטרדות, האזנות סתר אחרי אדם מסוים או מעקב אחריו, צילום אדם ללא רשותו, פרסום דברים על אדם או תמונות שלא ללא רשות וכדומה. אלו הן עבירות חמורות שהעונש עליהן עשוי להגיע לחמש שנים בפועל.

איך עורך דין יכול לעזור לכם?

בכל הקשור לעבירות סייבר, רובן נעשות על ידי אנשים בעלי ידע טכנולוגי מחשובי. בית המשפט מתייחס אל העוברים את העבירות האלו כעל אנשים מיושבים בדעתם ולכן אין הצדקה שיפעלו כפי שפעלו. ההתייעצות עם עורך דין בתחום היא הכרחית וחשובה, שכן בית המשפט לא מתייחס למקרים אלו בחמלה. עליכם לבחור עורך דין מקצועי בתחום שבאמת יוכל לסייע לכם בצורה נכונה ומדויקת. עליו להבין את הזירה הממוחשבת ולהבין בכל התחום הטכנולוגי.

מתי לפנות ולמי?

אם הואשמתם בעבירת סייבר, בין אם מדובר בעבירה העוברת על חוק הפרטיות והיא נעשתה בתמימות ובין אם מדובר בעבירה שהתרחשה בזירת המחשב ונעשתה שלא בתום לב, יש לפנות לעורך דין העוסק בעברות סייבר. עורך הדין יוכל להבין היטב את המקרה ולסייע לכם. אם זה נעשה בתום לב, להוכיח כי לא ביצעתם את העבירה בכוונה תחילה ואם מדובר בעבירות שלא בתום לב, הוא ינסה לעשות הכל על מנת להמתיק את העונש.

אנו במשרד עורכי דין שלומי הכהן, עוסקים בתחום הסייבר ומבינים בו היטב. יש לנו את מיטב עורכי הדין שיעזרו לכם בתחום בצורה הטובה ביותר. אם הסתבכתם בעבירות סייבר, אל תישארו איתן לבד. זה הזמן ליצור עמנו קשר ולקבל את הסיוע הטוב ביותר. אנו נצוות אליכם עורך דין מנוסה שיסייע לכם בכל השלבים ובבית המשפט. פנו כבר היום.

משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מתמחים במשפט הפלילי על כל רבדיו. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' שמים דגש על המקצועיות תוך הצבת האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרדנו מתמחה באינוס תוך התעקשות על כל תיק ותיק. באינוס יש צורך להבין את צרכי הלקוח, מקור העניין שצריך לטפל בו ולפעול בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצגים בתיקים פליליים מורכבים וכאלה הדורשים זמן ופתרון יצירתי עד לשביעות רצון מלאה מצד הלקוחות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מאמינים בלחימה עיקשת על כל תיק ותיק תוך שמירה על ערכי כבוד והשמת צרכי הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצג כמעט בכל סוגי העבירות תוך ייצוג בכל בתי המשפט השונים.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות.
עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם