הנושא של עברייני מס למעשה מתנהל בין המדינה לבין אותם עבריינים. המדינה באמצעות רשות המיסים מנסה לבצע חקירות על מנת למצוא את כל אותם עברייני מס שקיימים. לפעמים ניתן למנוע את העבירות ולפעמים, כאשר הן כבר בוצעו, מדובר בענישה קשה מאוד.

מהן עבירות מס טכניות?

עבירות מס טכניות הן כל אותן עבירות המוגדרות כטעויות אנוש בהגשת דוחות לרשויות המס. מדובר על עסקים שביצעו עבירה בתום לב ולא ידעו כי עברו עבירה. במצב כזה בדרך כלל נוצרת אי הבנה כלשהי לבעל העסק, רשות המיסים עולה על כך ושולחת כתב תביעה לתיקון הטעות. במידה ומדובר על עבירה יוצאת דופן שהתרחשה בתום לב, ינסו להגיע להסדר עם הנאשם על ענישה פחותה.

עברות מס שלא נעשו בתם לב

עבירות שלא נעשו בתם לב הינן עבירות מס חמורות כמו: העלמת מס, חשבוניות פיקטיביות, מסמכים מזויפים וכדומה. עבירות אלו הן עבירות שעליהן יש ענישה קשה וכבדה הכוללת כנסות ואף מאסר בפועל. כאשר מדובר במאסר, זה יהיה מאסר לא פשוט של עד שבע שנות מאסר. אם הואשמתם במשהו כזה, כדאי לכם להסתייע בעורך דין פלילי כבר בהתחלה, עוד כשמזמנים אתכם לחקירה ברשות המיסים.

איך קובעים כי מדובר בעבירת מס בתום לב או שלא בתום לב?

רשות המיסים ובית המשפט לוקחים בחשבון את הנסיבות. הם יבדקו את נסיבות החיים של הנאשם שהביאו אותו לביצוע העבירה. עבירות מס טכניות קלות הן עבירות שעלולות להביא אתכם לשנת מאסר אחת ותיקון של הליקויים. במקרים מסוימים גם לא יגיעו למאסר כלל ויאפשרו לתקן את הליקויים או שיבצעו קנס כספי. המטרה היא להרתיע מי שכן עבריין, אך לא לתת עונשים למי שעשה בתום לב. סיוע של עורך דין העוסק בתחום יכול מאוד לעזור לכם במקרה זה.

למה עברות מס קשות הן עבירה חמורה?

הסיבה שעבירות מס קשות מוגדרות כעבירות חמורות טמונה בעובדה כי הן משפיעות באופן נרחב על כלכלת המדינה ועל האפשרות של עבריינים ליצור לעצמם ארגוני פשע עם אמצעים. ככל שלארגוני הפשע יש אמצעים, יותר קל להם לבצע פשעים מסוכנים. המטרה של המדינה למנוע זאת עד כמה שאפשר ולכן הם עושים הכל על מנת להרתיע בנושא באמצעות עונשים כבדים.

למי פונים אם הואשמתם בעבירות מס?

לא משנה אם הואשמתם בעבירות מס קשות או עבירות מס קלות, אתם חייבים סיוע של עורך דין. חקירה של רשות המיסים עשויה להיות לא פשוטה ועשויה להביא לעונשים קשים מאוד עבורכם. עורך דין יוכל לסייע לכם לעבור את החקירה בצורה יותר טובה, להמתיק את העונש או להסירו. אנו במשרד עורכי דין שלומי הכהן מגיעים עם המון ניסיון בתחום. פנו אלינו ואנו נשמח לסייע לכם בייצוג מקצועי.

משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מתמחים במשפט הפלילי על כל רבדיו. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' שמים דגש על המקצועיות תוך הצבת האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרדנו מתמחה באינוס תוך התעקשות על כל תיק ותיק. באינוס יש צורך להבין את צרכי הלקוח, מקור העניין שצריך לטפל בו ולפעול בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצגים בתיקים פליליים מורכבים וכאלה הדורשים זמן ופתרון יצירתי עד לשביעות רצון מלאה מצד הלקוחות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מאמינים בלחימה עיקשת על כל תיק ותיק תוך שמירה על ערכי כבוד והשמת צרכי הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצג כמעט בכל סוגי העבירות תוך ייצוג בכל בתי המשפט השונים.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות.
עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם