מעשה מגונה הוא עברה פלילית כחלק מחוק העונשין הישראלי. במאמר הבא נסביר מהי ההגדרה של מעשה מגונה, איך מתייחסים אליה במשפט הישראלי? ואיך עורך דין פלילי יכול לעזור לכם במקרה זה.

איך מעשה מגונה מוגדר על פי חוק?

סעיף 348 לחוק העונשין הישראלי מגדיר כי מעשה מגונה הוא מעשה לשם גירוי סיפוק או ביזוי מיניים והוא הופך להיות עבירת מין כאשר הוא נעשה ללא הסכמה של אחד מהצדדים. כחלק מההגדרה שמים דגש על המילה בוגר, כאשר מסבירים שכל עוד המקרה נעשה ללא חשיבה בוגרת מושכלת, הוא יוגדר כמעשה מגונה.

ההיגיון שעומד מאחורי ההגדרה

למעשה ההגדרה של מעשה מגונה כוללת בתוכה מגוון רחב של מעשים הכוללים נגיעה באיברים מוצנעים ואוננות. כמו כן במשפט הישראלי מתייחסים גם למעשה מגונה שבו אדם חושף את איבר מינו ולמעשה מבצע עבירה שקרויה מעשה מגונה בפומבי והינה חמורה פחות מהסיבה שלא נעשתה על גופו של אדם אחר ללא הסכמתו.

מה העונשים הצפויים על מעשה מגונה?

חוק העונשין מגדיר כי העונש המרבי על מעשה מגונה הוא מאסר משנה אחת ועד 10 שנים. קביעת העונש נקבעת על פי נסיבות המקרה. נהוג לחלק את הענישה לשלוש מקרים: מקרה ראשון, כאשר המעשה נעשה לא בהסכמה – העונש שיהיה הוא שלוש שנות מאסר. המקרה השני, כאשר המעשה נעשה לא בהסכמה ותוך שימוש בכוח – העונש יהיה 7 שנות מאסר. המקרה השלישי, הוא מעשה מגונה בנסיבות מחמירות שעונשו 10 שנות מאסר. למעשה כל הנושא של מעשה מגונה עומד על הזכות הבסיסית של אדם להגנה מפני פגיעה בגופו או בכבודו בזכותו לפרטיותו וצנעתו. אלו זכויות יסוד שמגיעות לכל אדם והן כתובות כחלק מחוק היסוד כבוד האדם וחירותו. מדובר על עבירה פלילית.

למי פונים במידה ונפגענו ממעשה מגונה או שהאשימו אותנו במעשה כזה?

לא משנה באיזה צד אתם נמצאים, הצד המואשם או הצד המתלונן, שני הצדדים יהיו זקוקים לייצוג של עורך דין פלילי. מדובר בעבירה שקיים קושי רגשי לתאר אותה בבית המשפט. הצדדים עשויים להרגיש ש"צולבים אותם" על דוכן העדים. עורך דין פלילי יוכל לעזור לכם להתמודד עם המצב ולדאוג שהצדק יצא לאור. כמובן שתמיד יש לפנות לעורך דין פלילי מנוסה, בעל ניסיון ומוניטין בתחום הספציפי הזה. כבר בעת החקירה, יש לפנות לעורך דין שיעזור לכם להתמודד עם המצב ולא משנה באיזה צד אתם.

אנו במשרד עורכי דין שלומי הכהן, פועלים ומייצגים בתחום הפלילי שלל עבירות מתחומים שונים. יש באמתחתנו את הידע, הניסיון ועורכי הדין הטובים ביותר בתחום. אנו נוכל לשבת אתכם, לשמוע את הצד שלכם, לקרוא היטב ולעיין בחומר הראיות ולמצוא את הדרך הטובה ביותר לעזור לכם בתחום. פנו אלינו ונשמח לסייע.

משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מתמחים במשפט הפלילי על כל רבדיו. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' שמים דגש על המקצועיות תוך הצבת האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרדנו מתמחה באינוס תוך התעקשות על כל תיק ותיק. באינוס יש צורך להבין את צרכי הלקוח, מקור העניין שצריך לטפל בו ולפעול בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצגים בתיקים פליליים מורכבים וכאלה הדורשים זמן ופתרון יצירתי עד לשביעות רצון מלאה מצד הלקוחות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מאמינים בלחימה עיקשת על כל תיק ותיק תוך שמירה על ערכי כבוד והשמת צרכי הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצג כמעט בכל סוגי העבירות תוך ייצוג בכל בתי המשפט השונים.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות.
עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם