בישראל הגדיר המחוקק הליכים משמעתיים בנוגע למקצועות מסוימים, כאשר לכל מקבץ מסוים של מקצועות יש את החוקים שקבע עבורו המחוקק. בחקיקה זו כתוב איך מבררים תלונה משמעתית ומה העונש שניתן לגזור על אדם מסוים במקצוע מסוים. המקצועות שנבחרו על ידי המחוקק, הינם מקצועות שבהם קיימים קודים אתיים שאין לעבור עליהם ולכן קבע המחוקק דין משמעתי.

דינים משמעתיים למקצועות הרפואה

במקצועות הרפואה, שר הבריאות מקבל את הסמכות לדין משמעתי והחלטות על אמצעי המשמעת שיוטלו על רופאים, רופאי שיניים, רוקחים ורופאים וטרינריים. כאשר לגבי כל אחד מהם קיימת פקודת משמעת נפרדת הקבועה בחוק ומסבירה מה נמצא בסמכות השר ומה הוא יכול לקבוע.

דינים משמעתיים העולים לוועדת אתיקה

יש מספר מקצועות שבהם מקרים מסוימים עשויים לעלות אותם לוועדת אתיקה או וועדת משמעת. בין המקצועות נמצאים: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, שמאי מקרקעין, יועצי השקעות, יועצי מס, מהנדסים ואדריכלים, סטודנטים. לכל אחד מהם יש פקודה המדברת על מקרים שעשויים להביא אותם לוועדה כזו. במקרה זה סטודנטים יוצאים דופן ברשימה וכאן הכוונה לעבירות משמעת בהקשר הלימודי. כמובן שכל אחד מהם יכול להיוועץ עם עורך דין פלילי.

דינים לאמצעי משמעת למועצה

כאן מדברים למעשה על המועצה לרואי חשבון והיא מקנה את הסמכות לדון בעבירות משמעת של רואי חשבון. במקרה זה ההליך מחויב בחקירה של המועצה. קיימים חוקים גם על כל העוסקים בעריכת דין ומשפט, לרבות דיינים ושופטים.

למה חשוב להיעזר בעורך דין במקרה של דין משמעתי?

להליך משמעתי על אדם בעיסוקים אלו יש השלכות רחבות היקף היכולות להשפיע על מקום העבודה ולעצור את מקור הפרנסה של אותו אדם. כמו כן, ברגע שאדם כזה שהינו ידוע ומוכר עולה לוועדה כזו, זה עשוי לפגוע בשמו הטוב. סיוע של עורך דין פלילי הוא דבר הכרחי וחשוב. עורכי הדין ינסו לשכנע שאין מקום לנקוט כלל בהליכים אלו וזאת על מנת למנוע את ההשלכות הרחבות והקשות שעשויות להתלוות למצב זה. כל מי שהוזמן להליך משמעתי כזה, רשאי להתייעץ עם עורך דין פלילי ויפה שעה אחת קודם.

איך יסייע לכם עורך הדין?

עורך דין פלילי יקרא היטב את חומרי ההאשמות נגדכם. הוא יבין האם מדובר במקרה שלא נעשה בזדון וינסה ככל האפשר לנקות את שמכם ולעצור את העלייה לוועדה. לעיתים זה כבר יהיה מאוחר מידי ותזדקקו לסיוע שלו בוועדה עצמה. בכל מקרה, יש להסתייע בעורך דין פלילי במקרה זה על מנת להתמודד היטב ולהימנע ממצבים והשלכות קשות לאחר מכן. אנו במשרד עורכי דין שלומי הכהן בעלי ניסיון נרחב בייצוג של נאשמים בתחומים המקצועיים השונים. עורכי הדין שלנו יוכלו לסייע לכם בכל השלבים שלפני הוועדה ובעת הוועדה. המטרה שלנו לנקות את שמכם.

משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מתמחים במשפט הפלילי על כל רבדיו. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' שמים דגש על המקצועיות תוך הצבת האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרדנו מתמחה באינוס תוך התעקשות על כל תיק ותיק. באינוס יש צורך להבין את צרכי הלקוח, מקור העניין שצריך לטפל בו ולפעול בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצגים בתיקים פליליים מורכבים וכאלה הדורשים זמן ופתרון יצירתי עד לשביעות רצון מלאה מצד הלקוחות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מאמינים בלחימה עיקשת על כל תיק ותיק תוך שמירה על ערכי כבוד והשמת צרכי הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצג כמעט בכל סוגי העבירות תוך ייצוג בכל בתי המשפט השונים.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות.
עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם