אדם שמזומן לחקירה במשטרה בפעם הראשונה, למעשה נכנס לסיטואציה לא פשוטה ולא נעימה. אם מדובר באדם נורמטיבי מן השורה שאינו יודע מה זה פשע, המפגש עם חוקרי המשטרה עשוי להיות טראומטי מאוד. החוקרים בחקירה יעשו ניסיונות ותרגילים המפילים אותו בלשונו והוא עשוי אף להודות בעבירה שלא ביצע מבלי ששם לב לכך.

בישראל, כל חשוד המזומן לחקירה זכאי להתייעצות עם עורך דין פלילי לפני שהוא נכנס לחקירה. להתייעצות משמעויות רבות שעשויות לעזור לחשוד ועל כך נסביר במאמר הבא.

למה התייעצות עם עורך דין פלילי לפני חקירה זה דבר חשוב?

לאחר שחשוד מתייעץ עם עורך הדין הפלילי, הוא למעשה מגיע לחקירה לאחר שהוא ערוך, מוכן ומודע לזכויות שלו. כמו כן, הוא מודע לסכנות שעשויות להתרחש בחדר החקירות. אדם לאחר התייעצות יגיע עם כלים להתמודד מול חוקרי המשטרה ומבלי שייפול למצבים שבהם ינסו להפליל אותו על לא עוול בכפו. כל מילה שאינה במקום, כל גרסה ראשונית נלקחת בחשבון ויש לה משקל עצום על התיק שלכם. מילה אחת שנאמרה לא במקום ואתם עלולים למצוא את עצמכם במקום מאוד לא טוב.

האם אתם חייבים לקבל ייעוץ?

חשוב לדעת שקיימת לכם הזכות, אתם גם יכולים לבקש אותה ועל השוטרים בחקירה לומר לכם זאת כבר בהתחלה. עם הזכות הזו יגיע גם המשפט שזכותו של החשוד לשמור על זכות השתיקה עד לרגע ההתייעצות.

האם לשמור על זכות השתיקה?

שתיקה כהודאה זהו משפט חשוב מאוד שיש לקחת בחשבון. יש מקרים שבהם זכות השתיקה באה לרעתו של הנחקר ודווקא מביאה לחיזוק הראיות שכבר קיימות כנגדו. אם תתייעצו עם עורך דין, תוכלו לקבל ייעוץ גם בנושא זה.

האם ההתייעצות עם עורך דין כמו זכות השתיקה, עשויה להביא לחיזוק הראיות?

חשוב לדעת בעניין זה שממש לא מהסיבה שזו זכות שנקבעה בחוק במטרה לאפשר לחשוד לקבל ייעוץ העוזר לו להתמודד עם המצב. אין לראות בכך מצב שהוא בעייתי או מחזק ראיות. גם המטרה ובית המשפט לא מסתכלים על זה כך ומודעים לזכות.

מתי לבקש את השיחה עם עורך הדין?

במידה וזומנתם לחקירה בטלפון, יש לדלות כמה שיותר פרטים אפשריים כבר בטלפון ומיד לאחר מכן לגשת לעורך דין פלילי. אין לחכות במקרה זה. אם תפסו אתכם והביאו לחקירה מיידית, יש לבקש את זכותכם להיוועץ עם עורך דין ויפה שעה אחת קודם.

אם חלילה אחד מאלו התרחש, אנו במשרד עורכי דין שלומי הכהן מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר. יש לנו את כל הניסיון ואנו כאן כדי לסייע לכם סכל סוגיה פלילית שהיא. אנו נייעץ לכם מה לומר ואיך להתנהג במהלך החקירה. נכין אתכם גם לשאלות החוקרים שעשויות להגיע במהלך החקירה. אל תחכו, צרו קשר.

משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מתמחים במשפט הפלילי על כל רבדיו. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' שמים דגש על המקצועיות תוך הצבת האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרדנו מתמחה באינוס תוך התעקשות על כל תיק ותיק. באינוס יש צורך להבין את צרכי הלקוח, מקור העניין שצריך לטפל בו ולפעול בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצגים בתיקים פליליים מורכבים וכאלה הדורשים זמן ופתרון יצירתי עד לשביעות רצון מלאה מצד הלקוחות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מאמינים בלחימה עיקשת על כל תיק ותיק תוך שמירה על ערכי כבוד והשמת צרכי הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצג כמעט בכל סוגי העבירות תוך ייצוג בכל בתי המשפט השונים.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות.
עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם