הטרדה מינית במקום העבודה היא נושא רציני שמדברים עליו כבר שנים. החוק קובע כי הטרדה מינית כוללת בקשות לקבלת טובות הנאה מיניות והתנהגות מילולית או פיזית אחרת בעלת אופי מיני כאשר כניעה להתנהגות כזו נעשית במפורש או במשתמע כתנאי לעבודתו של אדם, או כתנאי להעסקתו של אדם. בסיס להחלטות תעסוקה המשפיעות על אדם כזה; או כאשר להתנהגות כזו יש מטרה או השפעה להפריע באופן מהותי לביצועי העבודה של אדם על ידי יצירת סביבת עבודה מאיימת, עוינת או פוגענית.

מהי הטרדה מינית בעבודה?

הטרדה מינית היא סוג של אפליה מינית המפרה את חוק זכויות האזרח משנת 1964. היא עשויה לכלול קידום מיני לא רצוי, בקשות לקבלת טובות הנאה מיניות והתנהגות מילולית או פיזית אחרת בעלת אופי מיני.

הטרדה מינית יכולה ללבוש צורות רבות, כולל:

●       בקשות לקבלת טובות הנאה מיניות;

●       התנהגות מילולית או פיזית אחרת בעלת אופי מיני;

●       בדיחות מיניות מפורשות;

●       הצגת חפצים או תמונות בעלי רמיזות מיניות;

●       התבוננות, שריקות או מחוות מגונות.

הטרדה מינית היא סוג של אפליה בלתי חוקית. זה מתרחש כאשר מישהו עושה קידום מיני לא רצוי או בקשות לקבלת טובות הנאה מיניות, או עוסק בהתנהגות מילולית או פיזית אחרת בעלת אופי מיני, לעובד או למועמד לעבודה. הטרדה מינית יכולה להתבצע על ידי ממונה, עמית לעבודה, לקוח או אפילו צד שלישי. זה יכול להתרחש גם בין שני עמיתים שאינם מפקחים ועובדים, אך יש להם סוג של מערכת יחסים זה עם זה השונה מהיחסים בין עמיתים לעבודה.

איך למנוע הטרדה מינית בעבודה?

הטרדה מינית במקום העבודה היא בעיה חמורה, מזיקה ובלתי חוקית. חשוב שלחברות תהיה מדיניות ברורה בנושא הטרדה מינית וכיצד לדווח עליה. מעסיקים צריכים לעשות את חלקם בחוק על ידי קביעת קווים מנחים ברורים מהי הטרדה מינית במקום העבודה. כמו כן, עליהם לקיים מערכת לדיווח על מקרים של הטרדה מינית כדי שיוכלו לפעול נגד העבריין בהקדם האפשרי. מעסיקים צריכים גם לוודא שיש להם ממונה במקום העבודה לענייני הטרדה מינית, (תלוי במספר העובדים באירגון)

התייעצות עם עורך דין במקרה של הטרדה במקום העבודה

עורך דין הוא מי שמספק ייעוץ או ייצוג משפטי בבית המשפט או בהליכים משפטיים אחרים הקשורים להטרדה מינית במקום העבודה. הטרדה מינית הוא נושא רציני והוא עלול להוביל לבעיות רבות הן לנפגע והן למטריד. קורבנות עלולים להיתקל בבעיות נפשיות, כגון דיכאון או חרדה, והקורבנות עלולים גם לחוות בעיות בריאות גופניות,

כדי להתמודד עם הנושא הזה בצורה יעילה עלינו להבין מהי הטרדה מינית. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' יעניק ייעוץ משפטי מקצועי במקרה של הטרדה במקום העבודה הן למעסיקים כיצד לטפל בהטרדה מינית במקום העבודה. והן לנפגעים שרוצים להגיש תלונה

משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מתמחים במשפט הפלילי על כל רבדיו. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' שמים דגש על המקצועיות תוך הצבת האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרדנו מתמחה באינוס תוך התעקשות על כל תיק ותיק. באינוס יש צורך להבין את צרכי הלקוח, מקור העניין שצריך לטפל בו ולפעול בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצגים בתיקים פליליים מורכבים וכאלה הדורשים זמן ופתרון יצירתי עד לשביעות רצון מלאה מצד הלקוחות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מאמינים בלחימה עיקשת על כל תיק ותיק תוך שמירה על ערכי כבוד והשמת צרכי הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצג כמעט בכל סוגי העבירות תוך ייצוג בכל בתי המשפט השונים.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות.
עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם