החזקה של חומרי פדופיליה במחשב הכוללים סרטונים או תמונות הם עבירה פלילית. מדובר על עבירת מין הכתובה בחוק העונשין והיא למעשה מדברת על התופעה של החזקת חומרים כאלו שבהם משתתפים קטינים בעירום או בסיטואציות מיניות. במאמר הבא נדבר על התופעה ועל העונש כנגדה.

האינטרנט וצרכני האינטרנט

כיום, השימוש באינטרנט מאפשר לכל אחד להשיג חומר פדופיליה ללא כל בעיה. הגישה כל כך מהירה וקלה ומתאפשרת לכל אחד. הבעיה העיקרית שמדובר בתעשייה רחבה מאוד המעודדת פגיעה וניצול מיני של קטינים וצרכני הסרטונים למעשה שותפים לפגיעה, על אף שהיא לא נעשית בצורה ישירה.

על מנת להתמודד עם התופעה, הוחלט בחוק כי הלחימה בתופעה זו היא ענישה של הצרכנים במקום להילחם באנשים בתעשייה שצילמו ופרסמו את החומרים.  המטרה להרתיע ולגרום לירידה בצפייה בסרטונים ותמונות אלו.

העונש הצפוי למי שמחזיק או צופה בחומר פדופיליה

אדם שמחזיק חומר פדופיליה או צופה בו, ניתן להגיש כנגדו כתב אישום פלילי. הרשאה תביא לעונש של שנת מאסר בפועל. במקרה של פרסום חומר כזה, העונש חמור יותר ומגיע ל5 שנות מאסר בפועל.

חשוב לציין כי הענישה עשוי להיות חמורה יותר במידה והחומר מעיד על ילדים יותר קטנים מהצפוי או שאופי הסרטונים הוא חמור מאוד. כמו כן, יבחנו את החזקת החומר. האם החומר הוחזק זמן רב? האם צפו בו מספר פעמים? לכל ניואנס כזה יש משמעות לגבי העונש.

אנשים שצופים בחומרי תועבה נחשבים לעברייני מין לכל דבר ועניין ולכן מתייחסים אליהם גם כך לאורך החקירה והמשפט. עבריינים שהורשעו כעברייני מין צפויים לאות קלון גדולה מאוד. לאחר ההרשעה וסיום העונש, הם לא יוכלו להתקבל למקומות עבודה רבים ותהיה להם בעיה גם לטוס למדינות מסוימות. החברה רואה בהם כמסוכנים גם לאחר ששילמו את חובם לחברה.

מה קורה אם צפיתי בתום לב?

החוק מגדיר סייגים ואומר כי אדם שעשה זאת בתום לב, לא יואשם, אך איך ניתן להוכיח זאת? פה נכנס תפקידו של עורך הדין הפלילי. זוהי לא סוגיה פשוטה כלל. יש לבחון המון ראיות כמו המחשב שלכם בתחנת המשטרה שיעבור מעבדה ויבחן האם יש עוד חומרי תועבה כאלו.

איך עורך דין פלילי יעזור לכם?

עורך דין פלילי יעזור לכם בנושא על ידי כך שהוא יעשה הכל על מנת להקל את העונש ולזכות אתכם. מדובר בעבירה לא פשוטה בכלל שיש לה השלכות מרובות על העתיד של אותו אדם ולכן חשוב מאוד להסתייע בעורך דין פלילי מנוסה.

אם חלילה הואשמתם בהחזקת תמונות פדופיליה במחשב שלכם, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו למשרד עורכי דין שלומי הכהן. אל תנסו לייצג עצמכם לבד בעניין זה. אתם חייבים סיוע מקצועי שיעזור לכם לצאת מאות הקלון.

משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מתמחים במשפט הפלילי על כל רבדיו. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' שמים דגש על המקצועיות תוך הצבת האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרדנו מתמחה באינוס תוך התעקשות על כל תיק ותיק. באינוס יש צורך להבין את צרכי הלקוח, מקור העניין שצריך לטפל בו ולפעול בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצגים בתיקים פליליים מורכבים וכאלה הדורשים זמן ופתרון יצירתי עד לשביעות רצון מלאה מצד הלקוחות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מאמינים בלחימה עיקשת על כל תיק ותיק תוך שמירה על ערכי כבוד והשמת צרכי הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצג כמעט בכל סוגי העבירות תוך ייצוג בכל בתי המשפט השונים.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות.
עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם