הובלת נשק היא עבירה הנכללת תחת עבירות נשק בתוך חוק העונשין. חוק זה נקבע לצורך ההתמודדות עם תופעות הפשיעה ברחבי הארץ וזמינותם של נשקים רבים בחברה כולה. העובדה כי מסתובב נשק ברחבי הארץ ולא במסגרת צבאית או משטרתית יוצרת המון חשש והבנה שאין ביטחון לאנשים החיים במדינה. מתוקף הסיבות האלו הוצעו תיקונים רבים לחוק בשנת 2021. במאמר הבא נסביר על עבירה זו, על העונש שמקבלים בגינה ומה עושים אם מואשמים בעבירה של הובלת נשק.

מה אומר החוק?

החוק אוסר על אדם להוביל נשק ללא רשות על פי דין לנשיאתו או הובלתו. אדם שעובר על עבירה זו, מסתכן בעונש כבד של 10 שנות מאסר. במידה והעביר רק חלקים של נשק או אביזרים תומכים בנשק, יהיה דינו 3 שנות מאסר.

כחלק מעבירות הנשק, קיימים סעיפים נוספים המתייחסים לכלל המצבים שבהם אדם מחזיק נשק שלא כחוק ובהם מפורטים גם העונשים השונים.

אם רק הובלתי נשק ולא השתמשתי ב, למה אני אשם?

החוק קובע כי אדם שהוביל נשק, היה יכול להשתמש בו אילו היה רוצה ובאופן מיידי ולכן קיימת כאן סכנה מאוד גדולה עבור החברה. המחוקק רצה למגר תופעה זו וכך לשמור על ביטחונה של החברה. יש לכך חשיבות ברמה הארצית ולכן גם העונשים בעניין זה הם עונשים כבדים.

האם החוק חל גם על אנשים שלא חידשו רישיון נשק?

אנשים שלא חידשו את רישיון הנשק שלהם בזמן מוזכרים בחוק, אך החוק לא חל עליהם והם יטופלו על ידי חוק אחר הנקרא "חוק כלי ירייה". זה לא שאין עונש בגין עבירה זו, קיים עונש, אך הוא שונה לגמרי מהעונשים הצפויים כאשר מדובר בעבירות נשק אסורות כמו הובלת נשק או נשיאת נשק שלא כחוק.

מה תפקידו של עורך הדין הפלילי בעבירה זו?

אדם שנמצא מוביל נשק, קרוב לוודאי ייענש. כעת השאלה היא לא בדבר זכאותו, אלא בדבר הסדר הטיעון והפחתת העונש. תפקידו של עורך הדין הפלילי לנהל משא ומתן מול בית המשפט והפרקליטות על מספר השנים שאותו אדם ישב במאסר. המטרה להקל בעונש, שכן מדובר על עונש כבד של עשר שנות מאסר. עורך דין פלילי מנוסה ידע להציג את הטיעונים בצורה נכונה בפני בית המשפט.

כמו כן, רוב העבירות של הובלת נשק מגיעים לבית המשפט לאחר ראיות שהגיעו ממידע מודיעיני. לעיתים המידע לוקה בחסר ורק עורך דין פלילי מנוסה ידע לעלות על הניואנסים הקטנים שמראים שהתרחשה בעיה במידע המודיעיני.

לפנות לעורך דין פלילי מקצועי

אנו במשרד עורכי דין שלומי הכהן, עוסקים בכל הקשור לדין הפלילי ובין היתר עבירות נשק והובלת נשק. אם הובלתם נשק ואתם בחקירה או שהגעתם לבית המשפט, זה הזמן לקבל את הסיוע מאיתנו.

משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מתמחים במשפט הפלילי על כל רבדיו. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' שמים דגש על המקצועיות תוך הצבת האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרדנו מתמחה באינוס תוך התעקשות על כל תיק ותיק. באינוס יש צורך להבין את צרכי הלקוח, מקור העניין שצריך לטפל בו ולפעול בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצגים בתיקים פליליים מורכבים וכאלה הדורשים זמן ופתרון יצירתי עד לשביעות רצון מלאה מצד הלקוחות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מאמינים בלחימה עיקשת על כל תיק ותיק תוך שמירה על ערכי כבוד והשמת צרכי הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצג כמעט בכל סוגי העבירות תוך ייצוג בכל בתי המשפט השונים.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות.
עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם