מהם דיני הסגרה במדינת ישראל? דיני הסגרה הם תחום משפטי המוגדר בישראל כחלק מהחוק והוא מתייחס למצבים הכרוכים בשיתופי פעולה עם מדינות אחרות, כאשר ישראלים הסתבכו במדינות אחרות.

מתי ישראלים מסתבכים בחו"ל?

ישראלים עשויים להסתבך בחו"ל כאשר הם מבצעים פשעים. לעיתים אלו יהיו פשעים שנעשו במכוון ולעיתים, מדובר בעברות שבארץ אין עליהן אכיפה ובארץ שבה ביקר אותו אדם יש אכיפה ודין מעצר. דיני ההסגרה נותנים מסגרת חוקית, מתי מדינה אחרת תסגיר את האדם הישראלי שהסתבך למדינה, על מנת שירצה את עונשו או יתחיל בהליך משפטי במדינתו במקום במדינה זרה. דיני ההסגרה כפופים להסכמי ההסגרה שיש למדינה עם מדינות אחרות. מדינות רבות משתייכות לאמנת הסגרה וכך קל יותר לבצע את שיתופי הפעולה עם המדינות השונות.

מהם דיני ההסגרה של ישראל?

1.      אדם שעשה עבירה בחו"ל, אך היא התגלתה לאחר שחזר לארץ והוא אזרח ישראל ותושב ישראל, החוק קובע שאין להסגיר אותו במדינה שבה ביצע את הפשע. הסגרה במקרה זה עשויה להתרחש רק אם המדינה שבה ביצע את הפשע מבקשת את הסגרתו או שרוצים להעמיד אותו לדין.

2.      היתר להסגרת אדם מישראל בתנאים: א. אם קיים הסכם בין ישראל למדינה על הסגרה. ב. האדם נאשם בעבירת הסגרה הכתובה בדיני הסגרה.

3.      הסגרה לצורך חקירה ועל בסיס ראיות קיימות בלבד.

למה חייבים עזרה של עורך דין כאשר נמצאים במאסר במדינה אחרת?

מאסר במדינה אחרת הוא מאסר במקום לא מוכר, עם שפה אחרת וחוקים שונים לגמרי. זהו אירוע לא נעים בכלל להיות בו ועם החוקים השונים במדינות אחרות, הוא אפילו מסוכן ועלול להיות מחמיר מהדינים המתרחשים בישראל. השאיפה הגדולה, היא תמיד להגיע להסכם שבו משחררים את האדם לקבלת הדין בישראל.

עם זאת, לא מדובר בהליך פשוט. יש להיעזר בעורך דין המומחה לעניינים אלו, שכן עליו להכיר היטב את החוקים במדינה האחרת, לדעת מה יפעל בצורה נכונה לצורך שחרור והבאת האדם לקבלת דין בישראל. כמו כן, יש כאן את כל הנושא של שיתופי פעולה עם גורמי בירוקרטיה בין המדינות וזהו הליך לא פשוט ולא נעים שלוקח המון זמן.

נאשמים יכולים לחכות זמן רב במאסר עד שחרורם, בזמן שעורך הדין מבצע את עבודתו מאחורי הקלעים. כדי שהפרוצדורות התרחשו בצורה טובה, תקינה וכמה שיותר מהירה, עליכם להיעזר בעורך דין מקצועי שכבר מכיר היטב את החוקים במדינות האחרות.

מי פונה לעורך הדין?

יש להיעזר באדם מהמשפחה שאתם סומכים עליו ולבקש את עורך הדין הטוב ביותר בתחום. אנו במשרד שלומי הכהן מזמינים אתכם להיעזר בנו. אנו בעלי ניסיון רחב וידע בכל הקשור לדיני הסגרה. יש באמתחתנו את כל הכלים המקצועיים כדי לסייע לכם במקרה זה. פנו ואל תהססו.

משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מתמחים במשפט הפלילי על כל רבדיו. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' שמים דגש על המקצועיות תוך הצבת האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרדנו מתמחה באינוס תוך התעקשות על כל תיק ותיק. באינוס יש צורך להבין את צרכי הלקוח, מקור העניין שצריך לטפל בו ולפעול בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצגים בתיקים פליליים מורכבים וכאלה הדורשים זמן ופתרון יצירתי עד לשביעות רצון מלאה מצד הלקוחות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מאמינים בלחימה עיקשת על כל תיק ותיק תוך שמירה על ערכי כבוד והשמת צרכי הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצג כמעט בכל סוגי העבירות תוך ייצוג בכל בתי המשפט השונים.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות.
עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם