התחום של בעילת קטינה בהסכמה הינו תחום העוסק בעבירות מין הקשורות בקטינים, כאשר הפקטור הגדול ביותר שם דגש על הגיל. מה אומרת עבירה זו? מה העונש עליה? ואיך מתייחסים אליה בישראל? על כל אלו נענה במאמר הבא.

קצת על המונח בעילת קטינה בהסכמה

הנושא של בעילת קטינה נמצא בחוק העונשין בסעיף 346 והוא מדבר למעשה על יחסי מין אסורים על אף שנעשו בהסכמה. הנושא של הסכמה קשור באופן ישיר לגיל הקטינה, שכאמור, על פי גילה הצעיר, אינה ברת שיקול דעת נכון על מנת להסכים באופן שקול ואמיתי האם לקיים את יחסי המין.

ומהו גיל ההסכמה? גיל ההסכמה משתנה בין מדינות העולם, כאשר בישראל נקבע הגיל על פי החוק ל-14. למעשה דבר זה אומר, כי כל נערה מתחת לגיל 14 המקיימת יחסי מין, נמצאת בקטגוריה של אינוס.

כמו כן, החוק מגדיר כי נערה בין השנים 14 – 16 שנים נחשבת גם היא לבעילת קטינה אסורה, אך אם הייתה הסכמה, יהיה על כך עונש, אך הוא יהיה פחות מנערה שהינה מתחת לגיל 14.

מה קורה כאשר הנערה מעל לגיל 16 ונחשבת לקטינה?

קטינה בת 16, על פי החוק, מותרת לקיום יחסים בהסכמה ולכן זו לא עבירה שיש בגינה עונש וזאת במידה ויחסי המין נעשו בהסכמה מלאה. אפשר לומר שהגדרה זו נמצאת כיום בתחום האפור וכבר היו מקרים בתחום שכן נענשו.

מה העונשים הקבועים בחוק?

עבירת בעילת קטינה בהסכמה עד גיל 14, נחשבת לעבירה חמורה שדינה בישראל 16 שנות מאסר בפועל. עם זאת, כאשר מדובר בבעילת קטינה בין השנים 14-16, העונש פוחת ומגיעה ל-5 שנות מאסר. אל עברית קיום יחסי המין מצטרפות עבירות נוספות כמו מעשה סדום ומעשה מגונה המתייחסים גם לסוג העבירה ודרך ביצוע העבירה. גם על עבירות אלו קיימים עונשים הקבועים בחוק. במקרה של מעשה מגונה, הדין 7 שנות מאסר.

מה קורה אם הזוג נשוי, על אף החוק שלא מתיר נישואין בגיל זה?

במקרה זה מדובר בעבירה אחרת שאומרת כי אין לערוך נישואין של נער ונערה מתחת לגיל 18. מי שערך נישואין כאלו, יקבל עונש מאסר של שנתיים. נישואי קטינים בישראל הינם אסורים, אך במקרים חריגים בית הדין לענייני משפחה יאפשר זאת ויתיר מצב זה.

מה עושים אם קרה לכם מקרה כזה או שאתם המואשמים?

עבירות אינוס ובמיוחד כאשר מדובר בקטינים, הינן עבירות חמורות מאוד שהעונשים עליהם חמורים מאוד. במצבים אלו, אין להסס ויש לפנות לעורך דין פלילי במיידי. אנו במשרד עורכי דין שלומי הכהן עוסקים בכל התחום הפלילי ובפרט בתחום של עבירות מין ועבירות אינוס. אל תישארו לבד עם הסיפור, בואו אלינו ואנו נשמח לסייע לכם בעזרת הצוות המקצועי שלנו.

 

משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מתמחים במשפט הפלילי על כל רבדיו. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' שמים דגש על המקצועיות תוך הצבת האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרדנו מתמחה באינוס תוך התעקשות על כל תיק ותיק. באינוס יש צורך להבין את צרכי הלקוח, מקור העניין שצריך לטפל בו ולפעול בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצגים בתיקים פליליים מורכבים וכאלה הדורשים זמן ופתרון יצירתי עד לשביעות רצון מלאה מצד הלקוחות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מאמינים בלחימה עיקשת על כל תיק ותיק תוך שמירה על ערכי כבוד והשמת צרכי הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצג כמעט בכל סוגי העבירות תוך ייצוג בכל בתי המשפט השונים.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות.
עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם