בעילה שלא בהסכמה היא למעשה סוג של אלימות מינית שבה התוקף יוצר מגע פיזי עם הקורבן ללא הסכמה. בעילה אסורה היא האופן שבה נכפה על אדם קידום מיני לא רצוי, כמו גם בקשות לקבלת טובות הנאה מיניות והתנהגות מילולית או פיזית אחרת. תקיפה מינית והטרדה יכולות להתרחש בצורות שונות, כגון: מגע, הערות לא הולמות או אונס. הם יכולים לקרות גם לאנשים שנחשבים "פגיעים" לפשעים מסוג זה, תקיפה מינית, הטרדה מינית וצורות אחרות של אלימות מינית אינן נסבלות בשום צורה. במאמר זה נדבר על העונשים בחוק ואיך עורך דין פלילי יכול לעזור לך במקרה שנקלעת לסיטואציה כזאת

מהי בעילה שלא בהסכמה?

בעילה שלא בהסכמה היא כאשר אדם מכריח אדם אחר לקיים יחסי מין ללא הסכמתו. הטרדה מינית היא כאשר מישהו מעלה תקדים מיניים לא רצויים או הערות כלפי אדם אחר. בגדול יש הבדל בין תקיפה מינית לבעילה שלא בהסכמה. תקיפה מינית היא סוג של אלימות מינית הכוללת מגע מיני או התנהגות המתרחשת ללא הסכמה מפורשת של הקורבן. זה כולל אונס וניסיון אונס, כמו גם מגע מיני לא רצוי אחר (כולל נגיעה באיברי המין של מישהו, הפצת איבר המין של מישהו או נגיעה של אדם אחר באיבר המין של עצמו).

הטרדה מינית היא כאשר מישהו גורם לך להרגיש אי נוחות באמצעות מילים או פעולות לא רצויות בעלות אופי מיני.

הטרדה מינית יכולה לכלול:

●       מגע פיזי לא רצוי

●       הערות מילוליות לא רצויות על הגוף שלך

●       תמונות, פוסטרים או מחוות בעלי רמיזות מיניות

●       טקסטים ומיילים בעלי אופי מיני מפורש

●       לחץ לדייטים או סקס

העונשים על בעילה שלא בהסכמה תלויים בחומרת הפשע.

מה העונשים בחוק על בעילה אסורה?

בשנים האחרונות, העולם מתמודד עם השלכותיהן של תקיפות והטרדות מיניות. תקיפה מינית היא פשע שדינו לא רק על פי חוק אלא גם משפיע על בריאותו הנפשית והפיזית של הקורבן. העונשים המשפטים בחוק על תקיפה מינית ובעילה שלא בהסכמה משתנים ותלויים בגורמים רבים ושונים כמו הגיל והקשר בין הקורבן למבצע, כמו גם חומרת העבירה.

החוק מגדיר פגיעה מינית ככל מעשה הגורם למישהו לעסוק בפעילות מינית בלתי רצויה ללא הסכמתו, לרבות אונס, ניסיון אונס, הטרדת ילדים, גילוי עריות בעילה אסורה או אונס על פי חוק. העונשים על תקיפה מינית יכולים לנוע בין קנסות למאסר עולם בהתאם לחומרת הפשע.

איך עורך דין פלילי יכול לעזור במקרים כאלו?

עורך דין פלילי הוא עורך דין המתמחה גם במקרים של תקיפה מינית.

עורכי דין לעניינים אלו אחראים לייצוג נפגעות אלימות והטרדה מינית. הם גם מייצגים את הנאשם בחלק מהמקרים. לעורכי דין פלילי יש בדרך כלל רקע במשפטים, במיוחד במשפט הפלילי, ויש להם ניסיון בהידברות מול בית המשפט. הם עשויים גם לעבוד עם אנשי מקצוע אחרים כגון עובדים סוציאליים, פסיכולוגים כדי ליצור סביבה תומכת עבור לקוחותיהם.

אם עברת תקיפה מינית, ייתכן שאתה מתמודד עם הרבה רגשות קשים. הדבר הראשון שעליך לעשות הוא למצוא עורך דין שמבין את הנושאים הללו ויכול לעזור לך לקבל את סוג התמיכה הנכון. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' יש נסיון רב במקרים מהסוג הזה מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לעמוד לצידכם וללוות אתכם בכל התהליך המשפטי

משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מתמחים במשפט הפלילי על כל רבדיו. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' שמים דגש על המקצועיות תוך הצבת האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרדנו מתמחה באינוס תוך התעקשות על כל תיק ותיק. באינוס יש צורך להבין את צרכי הלקוח, מקור העניין שצריך לטפל בו ולפעול בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצגים בתיקים פליליים מורכבים וכאלה הדורשים זמן ופתרון יצירתי עד לשביעות רצון מלאה מצד הלקוחות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מאמינים בלחימה עיקשת על כל תיק ותיק תוך שמירה על ערכי כבוד והשמת צרכי הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצג כמעט בכל סוגי העבירות תוך ייצוג בכל בתי המשפט השונים.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות.
עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם