בשנים האחרונות אנו רואים אנשי ציבור רבים שחשודים במעשים פליליים. כידוע, בשל המוכרות שלהם בציבור, קיימת נטייה להיזהר כאשר חושדים בהם בעבירות פליליות. עם זאת בשנים האחרונות אנו רואים כי גם להם אין חסינות והם מועמדים לדין כאשר הראיות מראות כי הם אשמים. איך מתנהלים אנשי ציבור במידה והואשמו בפלילים ובמי כדאי להיעזר? על השאלות הללו נענה כעת.

מי מוגדרים כאישי ציבור?

כאשר מדברים על אישי ציבור, לרוב מדברים על אישים בפוליטיקה הציבורית המשרתים את הציבור. ראשי ממשלות, חברי כנסת, ראשי עיריות וראשי מועצות. כמו כן, עובדים זוטרים יותר בעמדות מפתח המוכרים לציבור ומשרתים אותו.

במה יכולים להיות חשודים אישים אלו?

שחיתויות ציבוריות, התעסקות לא נאותה עם כספים, שיתופי פעולה לא ראויים, עבירות אונס ומין ועוד. בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר מקרים כאלו בציבור. הסיבה שכיום זה נראה וגלוי יותר מבעבר, מהסיבה שבעבר לא היו יותר מידי מדיות חברתיות. כיום הכל חשוף, היד קלה על המקלדת והציבור דורש לקבל הסברים כאשר משהו שאינו ראוי נחשף, גם אם עדיין לא יודעים במי מדובר.

בדיקה מקדימה לחשדות

בשל ההכרות הפומבית של אנשי ציבור, נהוג לבצע בדיקה מקדימה כנגד החשדות. תוצאות בדיקה זו הינן חשובות ויכולות לעזור ומאוד לתמוך באותו אדם. בדיקה מקדימה מונעת מצבים שבהם הפרסום על אותו אדם יוצא אל הציבור לפני שהוכח כנכון. טעות שנפלטת החוצה לפני הבדיקה המקדימה, עשויה ליצור שערוריות שיכולות להרוס חיי אדם ואף קריירה מרובת שנים. הבדיקה המקדימה פשוט מונעת מצבים לא נעימים אלו.

זכות השתיקה של אישי ציבור חשודים

אישי ציבור חשודים במהלך תפקיד יכולים לשמור על זכות השתיקה בחקירה. זה מעמד לא פשוט מהסיבה שהציבור לרוב דורש מהם לקבל הסברים ותשובות ומצד שני הם צריכים להגן על עצמם ועתידם בדיוק כמו כל אדם. הדרך הנכונה להתמודד עם מצב זה היא בעזרת עורך דין פלילי בעל ניסיון שיכול לייצג את איש הציבור בצורה חכמה המתחשבת במצבו הרגיש. לא כל עורך דין פלילי יכול לבצע עבודה זו, יש צורך בניסיון ייצוג של אישים אחרים והכרות עם ההליך של אישי ציבור חשודים.

משרד עורכי דין פלילי מייצג

אם אתם אנשי ציבור ואתם חשודים בפלילים, זה הזמן ליצור עמנו קשר. משרד עורכי דין שלומי הכהן מתעסקים בכל הקשור לפלילים ובדגש על חדשות כנגד אישי ציבור. יש לנו את כל הניסיון שצריך כדי לייצג אתכם בצורה חכמה ונכונה למעמדכם. אנו נקרא היטב את חומרי החקירה, נייעץ איך לפעול ונייצג אתכם בבית המשפט. זה בהחלט מעמד לא רגיל ולא פשוט, אך עם המומחים שלנו תוכלו להיות בטוחים בייצוג מכובד, ראוי העושה את צעדיו בחוכמה ובתבונה מלאה.

משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מתמחים במשפט הפלילי על כל רבדיו. משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' שמים דגש על המקצועיות תוך הצבת האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרדנו מתמחה באינוס תוך התעקשות על כל תיק ותיק. באינוס יש צורך להבין את צרכי הלקוח, מקור העניין שצריך לטפל בו ולפעול בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצגים בתיקים פליליים מורכבים וכאלה הדורשים זמן ופתרון יצירתי עד לשביעות רצון מלאה מצד הלקוחות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מאמינים בלחימה עיקשת על כל תיק ותיק תוך שמירה על ערכי כבוד והשמת צרכי הלקוחות בראש סדר העדיפויות.
משרד עורכי דין שלומי הכהן ושות' מייצג כמעט בכל סוגי העבירות תוך ייצוג בכל בתי המשפט השונים.

אודות הכותב

photo-shlomi-new-768x924

עו״ד שלומי הכהן

עורך דין שלומי הכהן הנו בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר שני במשפטים אותו סיים בהצטיינות.
עורך דין שלומי הכהן החל את דרכו במגזר הציבורי שם צבר ניסיון עשיר ורב בניהול תיקים וליטיגציה בבתי המשפט.

זקוקים לייעוץ מעו״ד?

חייגו עכשיו

למספר 050-8092318
או השאר פרטים ונחזור בהקדם